مشاوره و تحلیل قیمت طلا ، ارز وآتی سکه

تحلیل تکنیکال ، فاندامنتال و پیش بینی طلا ( جهانی و داخلی )،ارز و دیگر بازارهای سرمایه

مشاوره و تحلیل قیمت طلا ، ارز وآتی سکه - اخبار مهم / کسری هاشم خانی

گروه تحلیلگران معاملات آتی
مشاوره و تحلیل قیمت طلا ، ارز وآتی سکه تحلیل تکنیکال ، فاندامنتال و پیش بینی طلا ( جهانی و داخلی )،ارز و دیگر بازارهای سرمایه

اخبار مهم / کسری هاشم خانی

 قيمت دلار آزاد به 2200 تومان رسيد

  به ‌رغم اتخاذ سياست بانك مركزي مبني بر قاچاق اعلام كردن خريد و فروش دلار از ظهر امروز نرخ دلار در بازار آزاد به 2200 تومان رسيده است.

 روز گذشته نرخ هر دلار در بازار يك هزار و 650 تومان بود كه اين رقم در كمتر از 24 ساعت با افزايش بيش از 550 توماني مواجه شد.
به دنبال نوسانات شديد قيمت ارز در بازار ايران و تبعات آن بر روي اقتصاد خرد و كلان كشور، بانك مركزي سياست قاچاق اعلام شدن خريد و فروش دلار را اتخاذ كرد تا بدين ترتيب بتواند نوسانات ارزي را مهار كند. اما اين سياست بانك مركزي ايران بازهم همانند ساير تدابير ارزي اين بانك شكست خورد.
مشاهدات عيني خبرنگار ما حاكي از آن است كه دلال‌ها همچنان خريد و فروش ارز را به صورت پنهاني انجام مي‌دهند. بنابراين با امنيتي كردن بازار نمي‌توان نوسانات ارزي را مهار كرد.
امروز قيمت دلار در بازار نسبت به روز گذشته رشد 38درصدي را تجربه كرده و بازاريان بر اين عقيده هستند كه افزايش قيمت دلار همچنان ادامه دارد.
براساس اين گزارش، افزايش قيمت دلار در بازار علاوه بر رشد تقاضا منجر به گران شدن بيش از حد نرخ طلا شده است تا جايي كه امروز هر قطعه سكه حباب بيش از 90 هزار توماني دارد و بازار اين كالا با تقاضاي كاذب بيش از حد مواجه است.
اين گزارش مي‌افزايد نرخ واقعي هر قطعه تمام سكه بايد با محاسبه ارزش طلا و اجرت ساخت حدود 700 هزار تومان باشد. اما هم اكنون هر قطعه سكه در بازار كشور تا قيمت نزديك به 800 هزار تومان خريد و فروش مي‌شود.
-------------------------------------------------------------
 درباره سود بانکی منتظر نظر دولت هستیم/ اگر کسی بگوید برو دستش را می‌بوسم

  رییس کل بانک مرکزی درخصوص نرخ سود بانکی گفت: اجازه بدهید که پروسه‌اش طی شود؛‌ من را این روزها زیر فشار نگذارید، ‌ما منتظر نظر دولت هستیم.

خبرگزاری فارس: درباره سود بانکی منتظر نظر دولت هستیم/ اگر کسی بگوید برو دستش را می‌بوسم

محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی  در پاسخ به این سوال که بالاخره نرخ سود بانکی به کجا رسید، گفت: اجازه بدهید که پروسه‌اش طی شود؛‌ من را این روزها زیر فشار نگذارید، ‌ما منتظر نظر دولت هستیم.بهمنی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر شایعاتی درباره برکناری‌اش گفت: به خدا اگر الان یکی بگوید برو من دستش را می‌بوسم.رئیس کل بانک مرکزی همچنین درخصوص انتصاب قائم مقام جدید بانک مرکزی پاسخی نداد.

------------------------------------------------------------------------------

رئیس کمیسیون اقتصادی خبر داد
تاکید بر افزایش سود بانکی در جلسه مجلس با بهمنی، حسینی و غضنفری

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برگزاری جلسه دیروز کمیسیون با حضور رئیس کل بانک مرکزی، وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت از بررسی سه موضوع در این جلسه خبر داد و گفت: در این جلسه افزایش نرخ سود سپرده‌ مورد تاکید قرار گرفت تا متناسب با نرخ تورم سود بانکی افزایش یابد.

خبرگزاری فارس: تاکید بر افزایش سود بانکی در جلسه مجلس با بهمنی، حسینی و غضنفری

ارسلان فتحی‌پور  با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور وزاری اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌ها، اعضای اتاق بازرگانی و اتحادیه قطعه‌سازان وخودروسازان، اظهارکرد: در این جلسه مسائل مختلفی از جمله تثبیت نرخ ارز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.وی ادامه داد: در این جلسه تاکید شد که نرخ ارز باید تثبیت شود و پرداخت ارز با نرخ مرجع به تولیدکنندگان براساس مدارک و ثبت سفارش واردات انجام شود و همچنین قرار شد که تولیدکنندگان در قبال دریافت نرخ ارز مرجع قیمت‌ها را افزایش ندهند.رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: موضوع دیگر ال‌سی‌های داخلی بود که مسئولان دولتی عنوان کردند بخشنامه مربوطه که در شورای پول و اعتبار تصویب شده به زودی ابلاغ خواهد شد.
 
وی با اشاره به ضرورت کنترل نقدینگی در اقتصادی، گفت: در این جلسه افزایش نرخ سود سپرده‌ مورد تاکید قرار گرفت تا متناسب با نرخ تورم، سود بانکی افزایش یابد و همچنین لزوم افزایش نرخ سود اوراق مشارکت در جلسه مطرح و مورد توافق قرار گرفت.این نماینده مجلس بیان کرد: افزایش نرخ سود سپرده در شورای پول و اعتبار تصویب شده و دولت نباید مانع از اجرای آن شود.به گفته فتحی‌پور، روند اجرای بند 28 قانون بودجه مبنی بر بخشودگی جرایم و اقساط وام‌ها بررسی و بر اجرای کامل آن تاکید شد.تاريخ : چهارشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۰ | ۱۳:۵۶ بعد از ظهر | نویسنده : گروه تحلیلگران معاملات آتی |
.: Weblog Themes By SlideTheme :.