مشاوره و تحلیل قیمت طلا ، ارز وآتی سکه

تحلیل تکنیکال ، فاندامنتال و پیش بینی طلا ( جهانی و داخلی )،ارز و دیگر بازارهای سرمایه

مشاوره و تحلیل قیمت طلا ، ارز وآتی سکه - سیگنال یعنی چه ؟ / کسری هاشم خانی

گروه تحلیلگران معاملات آتی
مشاوره و تحلیل قیمت طلا ، ارز وآتی سکه تحلیل تکنیکال ، فاندامنتال و پیش بینی طلا ( جهانی و داخلی )،ارز و دیگر بازارهای سرمایه

سیگنال یعنی چه ؟ / کسری هاشم خانی

به نام خدا

بسیاری از افرادیکه در بازارهای مالی و سرمایه گذاری فعال هستند در روز وقت زیادی را صرف دریافت سیگنال جهت تصمیم گیری میکنند. با این تعریف بنابراین سیگنال تصمیم یک فرد دیگر نیست.برخی افراد سوال میکنند بخریم؟ یا بفروشیم؟ افرادی که بدون تحلیل فردی را مرجع تصمیم گیری خود میدانند به نظر من بهتر است از بازار مالی خداحافظی کنند و بازار قمار را انتخاب کنند چون در آن صورت با از دست دادن پول حداقل از بازی لذت میبرند.

امروز به دوستان در سیستم مشاوره  راس  ساعت ۱۱:۲۳ طی سوال یکی از دوستان  اعلام شد کف تیر ماه روی ۸۲۰ محکم نشان داده می شود.پس از اعلام قیمت سکه بازار از طریق یکی از دوستان خوبم که در بازار فعال است وضعیت خرید را در بازار بسیار بد توصیف شد و اعلام شد سکه به سختی خریدار دارد که این پیام نیز به عنوان پیام دوم ارسال گردید.آنوقت برخی دوستان میپرسند بخریم؟

وقتی سکه بازار سخت خرید می شود یعنی خریدار ها در قیمت های پایینتری وارد بازار خواهند شد .ارسال پیام بسیار مطمئن از بازار مبنی بر اینکه بازار نقدی سکه خریدار ندارد یک سیگنال با ارزش است و این سیگنال برای تریدرهای باهوش یعنی صبر.یعنی نمیخریم تا خریدار را در قیمت دلخواهش شناسایی کنیم.چرا بعضی دوستان در سیستم مشاوره جهت خرید سوال میکنند جای تعجب دارد.همانطور که هزاران بار اعلام شده صاحب اصلی بازار آتی سکه نقدی بازار است که متاسفانه کمتر مورد تحلیل قرار میگیرد.سکه نقدی سه بار کف قیمتی خود را در محدوده ۷۳۸ - ۷۴۰ لمس نمود و در تلاش برای ایجاد کف جدید امروز موفق بود.

البته همانطور که در پستهای نیمه دوم اسفند که نزول سکه شروع شد نظرم را اعلام کردم خرید کف قیمتی در ۴ ساعت دوم بازار و فروش و بستن قرارداد در پایان بازار نیز یک استراتژی است که در بسیاری موارد سود خوبی داشته است. همینطور فروش در هیجانهای رو به بالای بازار و سقف قیمتی و خرید در نقطه تعادلی بازار.

در سیستم مشاوره دوستان هم گروه همانطور که زمان ثبت نام اعلام شد سیگنال قیمتی بازار ارسال نمی شود و منظور از سیگنال اطلاعات خوب و مطمئن جهت تصمیم گیری است.بنابراین دوستانی که امروز سیگنال مطمئنی مبنی بر اینکه سکه بازار به سختی خریدار دارد را دریافت کردند باید در تصمیم گیری گزینه خرید را فعلا از مجموعه تصمیمات خود حذف کنند و این به معنای فروش موفقیت آمیز نیز نیست. این یک نکته آموزشی است هم برای خودم هم برای دوستانی که در سیستم مشاوره شخصی این حقیر عضو هستند.

البته قابل توجه دوستان با همه این توصیفات امروز با اطلاع از همه این مسائل در قیمت نسبتا مناسبی  با ریسک بسیار بالا خرید تیر ماه انجام دادم ولی به هیچیک از دوستان اعلام خرید حتی در موقعیت خودم ندادم چون اصلا اعتقاد چندانی به خرید در شرایط فعلی نداشتم و شاید هم این اولین ضرر من در سال جدید باشد و شاید هم با نوسان گیری روز بعد آنرا جبران کنم.

یکی از دلایلی که سیگنال با اعلام قیمتی در سیستم مشاوره انجام نمیشود همین است.اینکه بازار حتی با حرفه ای ترین تحلیل ها هم قابل پیش بینی نیست و شاید اگر خود نوستر آداموس هم الان زنده بود علاقه ای به پیش بینی بازار نداشت .مهم اینست بعد از تحلیل وقتی وارد بازار شدید در صورت تشخیص اشتباه جهت هم جهت شدن با حقایق بازار موضع خود را سریعا تغییر بدهید و یا به موقع از بازار فرار کنید.البته دوستانی که به صورت آنلاین در مسنجر یاهو در خدمتشون هستم جهت خرید و فروش باهم مشورت میکنیم و بارها همزمان باهم خرید و فروش انجام میدهیم. ارتباط آنلاین برای اینگونه مشورتها خطرناک نیست و کماکان در خدمت دوستان هستم و بسیاری از اوقات حتی از افراد مبتدی بازار درس آموختم.هدف از این سیستم مشاوره و ارتباط آنلاین ارتباط یکسویه نیست و دستیابی به سود جمعی و یا حداقل ضرر نکردن در بازار است.شاید شما مدتها سیگنالهایی را دریافت کنید که نتیجه تصمیم شما صبر و عدم ورود به بازار باشد. سیگنال فقط بخر یا بفروش نیست.

متاسفانه اکثر افراد فعال بازار با مفهوم واقعی سیگنال در بازار آشنا نیستند و حتی با ارزشترین سیگنالها را نیز درست ترجمه نمیکنند.این سیگنالها در اطراف ما به وفور وجود دارند آنهم رایگان . فقط کافیست بدون اینکه فقط فکر این باشیم بخریم یا بفروشیم اول یاد بگیریم سیگنالهای درست و واقعی را شناسایی کنیم سپس بعد از ترجمه و تفسیر آن درست تصمیم بگیریم.

نزول سکه کارگشایی تا قیمت ۷۲۷ و نقدی بازار تا ۷۲۹ نشاندهنده سیگنال منفی برای قیمت سکه امروز در بازار است.

 کل این مطالب درسی بود که بارها از بازار گرفتم و تمایل داشتم خوانندگان وبلاگ را در آن شریک کنم .اگرچه بسیاری از خوانندگان این وبلاگ اساتید من هستند .از دوستان خوب خواننده خواهش میکنم ادامه بحث در مورد مفهوم سیگنال را در بخش نظرات ادامه دهند تا بر آموخته های خود اضافه کنیم.

با آرزوی موفقیت برای خوانندگان وبلاگ ، اساتیدم و دوستان خوبم در بازار

کسری هاشم خانی

 

 تاريخ : سه شنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۱ | ۲:۲ قبل از ظهر | نویسنده : گروه تحلیلگران معاملات آتی |
.: Weblog Themes By SlideTheme :.